Sztuka ogrodu i sztuka w ogrodzie

0
194

Artyzm w ogrodzie. To naprawdę możliwe. Nie tylko w wielkich kreacjach ogrodowych, ale nawet w najmniejszym ogrodzie czy też ogródku. W takim, w którym widać pewną koncepcję, jakiś oryginalny pomysł lub po prostu klasycznie pomyślane struktury dekoracyjne. Piękno przecież jest różnorodne, sztuka ma najrozmaitsze oblicze, więc nasze ogrody artystyczne mogą wyglądać bardzo różnie.

Klasyczna i niekonwencjonalna sztuka ogrodu

Sztuka ogrodu może mieć swoje źródło w klasycznych koncepcjach i kompozycjach. Na przykład w tych, które odwołują się do symetrycznie pojętej przestrzeni w stylu francuskim. Lub w duchu romantycznym, naturalistycznym, angielskim. Współczesne ogrody mogą stanowić interesujące wariacje na temat najsławniejszych ogrodów pałacowych czy zamkowych, w których sztuka pojawiała się także w dosłownej postaci rzeźb czy małej architektury. W tak klasycznie pojętej przestrzeni przepięknie zaprezentują się wytworne meble z technorattanu, które prezentuje się na stronie gardenspace.pl.

Secesja i minimalizm w ogrodzie

Sztuka w ogrodzie to nie tylko całościowe koncepcje, ale także przedmioty inspirowane poszczególnymi stylami czy kierunkami. Należą do nich chociażby stylowe meble metalowe z fantazyjnymi zdobieniami, inspirowane wieczną secesją. Z drugiej zaś strony XXI wiek to triumf minimalizmu wywodzącego się z dwudziestowiecznych koncepcji artystycznych. Aluminiowe, szare, gładkie meble ogrodowe to najlepszy przykład realizacji tychże idei w przestrzeni ogrodowej.

Land art i recycling art w ogrodzie

Dzisiejszy ogród to doskonałe miejsce do eksponowania sztuki nowoczesnej. Nie tylko tej klasycznej, ale też totalnie zaskakującej. Jak rzeźby tworzone ze staroci i zużytych części, będące przykładem recycling art. Jak inspirowane mocą przyrodniczej siły kompozycje w duchu land art.