Rodzaje kasków motocyklowych

0
287

Kask motocyklowy to przedmiot konieczny dla każdego motocyklisty. Kask spełnia przede wszystkim walory bezpieczeństwa, chroni głowę kierowcy przed wstrząsami i uszkodzeniami w trakcie ewentualnego upadku, ale również przed silnymi podmuchami powietrza, noszącym się w powietrzu pyłem czy owadami, które przy dużych prędkościach mogą stanowić niemałe zagrożenie dla zdrowia motocyklisty. Wybór kasku jest najważniejszą rzeczą zaraz po kupnie motocykla, dlatego warto wiedzieć, jakie rodzaje kasków występują na rynku i dla kogo będą one odpowiednie.

Jet

To rodzaj kasku, który nie posiada osłony na szczękę. Chroniona jest jedynie głowa oraz oczy. Taki kask ma szeroką, zbliżoną wyglądem do okularów blendę, co daje kierowcy szersze pole widzenia. Polecany jest jednak głównie skuterzystom, którzy nie rozwijają dużych prędkości. W przypadku motocyklistów, kask typu Jet będzie niewystarczającą ochroną.

Kask szczękowy

To typ kasku, w którym można podnieść część szczękową razem z blendą. Jest to wygodne rozwiązanie w zakładaniu, szczególnie dla osób jeżdżących w okularach, a także ze względu na możliwość komunikowania się z innymi bez ściągania całego kasku. Niestety w czasie jazdy jest w nim głośno.

Kask integralny

To kask, który nie posiada żadnych ruchomych elementów. Jest najpopularniejszym obecnie typem kasku. Bardzo dobrze tłumi wszelkie hałasy oraz najlepiej chroni głowę kierowcy. Kaski integralne posiadają również specjalne tunele wentylacyjne, które można otworzyć
i zamknąć jednym ruchem ręki.

Sprawdź ofertę na: Kaski motocyklowe – motohangar.pl