Pożyczki bez BIK – na co zwracać uwagę?

0
132

Pożyczki dla zadłużonych, niekontrolowane przez Biuro Informacji Kredytowej, zwane również pożyczkami bez BIK cieszą się dość dużą popularnością. W końcu wielu z nas ma nie najlepszą historię kredytową, a przecież jakieś wsparcie finansowe mieć trzeba. Warto jednak wiedzieć, co brać pod uwagę, zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę.

I tak po pierwsze, przeglądając ranking pożyczek bez BIK, warto wybierać tylko takich pożyczkodawców, którzy nie budzą żadnych wątpliwości prawnych, którzy mają dobre opinie wśród klientów itd. Nieraz zdarzało się bowiem, że ktoś zaciągnął kredyt od firmy działającej nie do końca przejrzyście, a potem miał problemy z tytułu różnych kruczków prawnych itp.

Po drugie – warto zwrócić uwagę na to, ile będziemy na daną pożyczkę oczekiwać? W przypadku większości firm jest to od piętnastu minut do godziny, ale może zdarzyć się też, że będzie to pół dnia, natomiast my będziemy potrzebowali pieniędzy na „już”.

Po trzecie – różne firmy oferują pożyczki bez BIK na różne kwoty. Jedne oferty nie przekraczają więc dwóch tysięcy złotych, inne czterech – tu również wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby.

Po czwarte – jeżeli przeglądamy najnowsze pożyczki bez BIK w różnych rankingach itp., zawsze uwzględnijmy, czy rankingi te prezentują firmy zweryfikowane, pewne, sprawdzone. Wiąże się to z powyższym punktem pierwszym, ale naprawdę warto o tym przypominać – w Polsce było już tyle przekrętów, że aż trudno w to uwierzyć. Jeżeli więc brać pieniądze, to tylko z zaufanych źródeł!

Powiązany artykuł: https://ocenbank.pl/pozyczki-bez-bik/