Piramidy w Güímarze — jedna z największych tajemnic Teneryfy

0
202

Wielu osobom wypoczynek na Teneryfie kojarzy się z beztroską i wygodą. Wyspa ta jednak może zaoferować coś szczególnego także miłośnikom tajemnic i niezwykłych miejsc. Mowa tu o piramidach w Güímarze, które od lat fascynują naukowców i badaczy.

Przypadkowo ułożone kamienie?

Badacze początkowo uważali, że te fascynujące konstrukcje powstały przypadkowo, kiedy rolnicy odrzucali znaleziono na polach kamienie. Jednak w 1991 r. piramidy zostały zbadane przez słynnego norweskiego podróżnika Thora Heyerdahla, który ostatecznie rozwiał wątpliwości. Wykazał on bowiem, że sposób ułożenia piramid miał związek ze zjawiskami astronomicznymi.

Park etnologiczny

Po ustaleniach Heyerdahla lokalne władze postanowiły stworzyć w Güímarze park etnologiczny. W jego obrębie można znaleźć wystawę poświęconą norweskiemu podróżnikowi, a także wiele lokalnych akcentów. A co z samymi piramidami? Dalej stanowią one zagwozdkę dla badaczy, choć nie tak dawno wykluczono ich związek z Guanczami (pierwszymi mieszkańcami Wysp Kanaryjskich). Niemniej miejsce to wciąż czeka na rozwiązanie swej zagadki.

Tekst napisany we współpracy z http://happyapartmentstenerife.com/pl/