Ogrodzenie ze stali kutej – trwałość na lata

0
151

Ogrodzenie przeznaczone do wyznaczenia terenu posiadłości może składać się między innymi z takich tworzyw jak drewno, stal kuta czy aluminium. Każde z nich charakteryzuje się innymi zalety i wadami. Stal np. jest niebywale odporna na uszkodzenia mechaniczne, a w wersji nierdzewnej dodatkowo nie jest narażona na potrzebę czyszczenie i powtórnego malowania spowodowanego pojawieniem się rdzy. Ogrodzenia z drewna czy aluminium nie są co prawda tak kłopotliwe w montażu (z uwagi na oczywistą różnicę gabarytową), ale w kwestii trwałości nie są w stanie dorównać wersji stalowej. Aluminium jest podatne na uszkodzenia mechaniczne, a drewno wymaga regularnej konserwacji pomimo której zużywa się dużo szybciej niż stal.

Elementy ogrodzenia kutego

Ogrodzenie ze stali kutej składa się z przęseł, furtki oraz bramy (przesuwnej bądź tradycyjnej). Aby jak najdłużej zachować trwałość całej konstrukcji, wszystkie elementy powinny być stalowe. Na www.euro-fences.pl można zapoznać się z różnego rodzaju konstrukcjami stalowymi. Na rynku istnieje ogromny wybór co do formy jaką przybierają ogrodzenia ze stali. Przęsła mogą być dłuższe, krótsze, zawierające tzw. ozdobniki lub ich całkowicie pozbawione. Takie firmy jak Euro Fences dostosowują swoją ofertę do oczekiwań klienta. Przed postawieniem ogrodzenia, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która podda jego elementy cynkowaniu. Po przeprowadzeniu takiego zabiegu, elementy należy pomalować, po czym są one gotowane do postawienia.

Ekologiczny charakter ogrodzeń stalowych

Ogrodzenie ze stali jest również rozwiązaniem niezwykle ekologicznym, ponieważ stal jest stopem poddającym się recyklingowi. Dzięki braku potrzeby okresowej konserwacji, takie ogrodzenie może służyć swojemu właścicielowi nawet przez kilkadziesiąt lat.