Oczyszczacz powietrza – jaki wybrać?

0
137

Oczyszczacze powietrza to dość niewielkich rozmiarów urządzenia, które możemy zlokalizować w dowolnym miejscu w naszych domach lub mieszkaniach. Ich podstawowym zadaniem jest ciągłe filtrowanie powietrza oraz oczyszczanie go z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i nieprzyjemnych zapachów. Na celu mają więc poprawę naszego komfortu, wyzwolenie od uciążliwych objawów alergii, a także zapobieganie chorobom układu oddechowego.

Jak działają oczyszczacze powietrza?

Dostępne w sklepach Sferis urządzenia służące oczyszczaniu powietrza za pomocą specjalnego wentylatora, zasysają zanieczyszczone powietrze do środka oczyszczacza, gdzie zachodzi proces oczyszczania, po którym ponownie powraca one do pomieszczenia. Współczesne, bardzo nowoczesne modele wyposażone są w tym celu w zestaw wysokiej klasy filtrów, a co niektóre również w funkcję jonizacji lub nawilżania.

Czym powinien cechować się dobry oczyszczacz powietrza?

Inwestując w oczyszczacz powietrza warto zadbać o to, aby był on wyposażony w system czujników jakości powietrza, filtr węglowy, generator jonów, funkcję nawilżania, a także tryb nocny. Czujniki samodzielnie monitorują stan powietrza w naszych domach – temperaturę oraz ilość kurzu i nieprzyjemnych zapachów. W momencie, kiedy normy są przekroczone oczyszczacz przełącza się na bardziej intensywny tryb pracy. Gdy zniweluje już zanieczyszczenia, powraca do normalnego trybu, ograniczając przy tym czas, energię i hałas. Filtry węglowe z kolei doskonale oczyszczają powietrze z wszelkiego rodzaju związków lotnych. Niebezpieczne cząstki substancji chemicznych przyczepiają się bowiem do powierzchni węgla aktywnego. Dodatkowo tego typu filtry świetnie sprawdzają się w domach, w których obok osób palących papierosy przebywają dzieci. Natomiast dostępne na www.sferis.pl oczyszczacze z generatorami jonów nie tylko oczyszczają powietrze, ale również wypuszczają do pomieszczeń korzystne dla naszego zdrowia jony ujemne. Co więcej, usuwają wirusy oraz zarodniki grzybów. Funkcja nawilżania pozwala zaś zwilżyć wysuszone szczególnie w sezonie grzewczym powietrze. Wreszcie tryb nocny, nieco cichszy, zapewnia nam spokojny sen.