Nieszczęśliwe wypadki w UK – jak dochodzić odszkodowania?

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się bez względu na szerokość geograficzną czy czas. W przypadku Polaków zatrudnionych poza granicami państwa sytuacje takie są szczególnie stresujące, gdyż musimy dostosować się nie tylko do konkretnego prawa, ale i procedur. Nie musimy się jednak martwić na zapas – państwo działa na naszą korzyść. Jak radzić sobie z nieszczęśliwymi wypadkami w UK?

Wypadki w pracy

Wypadki w czasie pracy stanowią jedne z najczęstszych i mogą przydarzać się bez względu na stanowisko. W przypadku osób zatrudnionych leganie konieczne jest wezwanie policji oraz pomocy medycznej, określenie okoliczności wypadku oraz opatrzenie ran czy też zabranie pracownika do poradni specjalistycznej. W takich przypadkach spisywany jest protokół, który stanowi podstawę we wszelkich roszczeniach. Kiedy pracownik pracuje na czarno również może on ubiegać się o odszkodowanie, jednak jest to z zasady znacznie trudniejsze. Konieczne jest wykazanie wykonywania pracy dla konkretnego pracodawcy.

Czy konieczne jest wnoszenie sprawy do sądu?

Okazuje się, że proces sądowy to ostateczność w przypadku odszkodowań – najczęściej podejmowany jest, kiedy nie ma możliwości ustalenia sprawcy czy też dowody co do samego wypadku są niewystarczające.

Miałeś wypadek na terenie UK? Zajrzyj na stronę http://www.wypadki.co.uk

PODZIEL SIĘ