Nauka pływania dla dorosłych

0
215

Nie było ci dane jako dziecko nauczyć się pływać? Twoje pociechy opanowały już wszystkie style a ty wciąż nie potrafisz utrzymać się na powierzchni wody? Coraz częściej wyjeżdżasz na egzotyczne wakacje i chciałabyś wreszcie skorzystać z morskich fal oraz poszaleć na basenach i zjeżdżalniach w aqua parku? Zależy ci na zrzuceniu kilku kilogramów i poprawie kondycji? A może po prostu potrzebujesz chwili dla siebie, relaksu i zadbania o swoje ciało? A zatem do dzieła! Nie ma chwili do stracenia!

Czy dorosły może nauczyć się pływać?

Wiele osób zastanawia się czy to jeszcze możliwe. Oczywiście, że tak! Prawdopodobnie opanowanie odpowiednich ruchów przyjdzie nieco później niż u dzieci, które to wszystkiego uczą się zdecydowanie szybciej, ale z pewnością wreszcie się uda. Wystarczy odrobina cierpliwości i wytrwałości (tego akurat brakuje dzieciom). Podejdź do tematu na spokojnie, nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Daj sobie czas na oswojenie się z wodą i głębokością. Nie ma się czego wstydzić! Przede wszystkim pływanie ma sprawiać ci radość.

Od czego rozpocząć naukę?

Najlepszym rozwiązaniem jest nauka pływania pod okiem instruktora. Możesz zapisać się na zajęcia grupowe bądź też indywidualne. To zależy od ciebie. Pod okiem profesjonalnego, doświadczonego trenera będziesz mieć pewność, że unikniesz błędów prowadzących do wyrobienia nieodpowiednich nawyków, a także przyswoisz poprawną technikę pływania każdym z czterech stylów – klasycznym, kraulem, grzbietem i delfinkiem. Instruktor początkowo będzie pokazywał ci każdy ruch w wodzie i dbał o twoje bezpieczeństwo. Tym samym efekty będą zdecydowanie szybciej widoczne. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest prawidłowa praca nóg, a także komfort i radość płynąca z przebywania w wodzie.

Zapisz się na profesjonalne lekcje pływania na http://www.akademiaplywakow.pl/