Meble tapicerowane w ogrodzie – strzał w dziesiątkę czy kłopot?

0
180

Jeszcze do niedawna w większości ogrodów mogliśmy spotkać głównie stoły, krzesła i ławki, których wygoda pozostawiała wiele do życzenia. Dzisiaj producenci nowoczesnego wyposażenia outdoorowego proponują inne rozwiązanie – komplety wypoczynkowe. Czy meble z tapicerowanymi elementami sprawdzą się w wymagającym, zewnętrznym środowisku?

Ogrodowe rewolucje

Pora raz na zawsze zerwać z nudnymi aranżacja oraz bólami kręgosłupa i zrobić w ogrodzie miejsce dla wyjątkowych mebli. Dobre marki, takie jak Oltre (kolekcja dostępna pod adresem: oltre.pl) oferują produkty, które łączą w sobie estetykę charakterystyczną dla luksusowych salonów z praktyczną funkcjonalnością. Wysokiej klasy kanapy są w pełni odporne na działanie wilgoci, skrajnych temperatur oraz promieniowanie UV. Jak to możliwe? Elementy tapicerowane, a więc poduszki i siedziska, wykonane są z miękkiej pianki tapicerskiej o dużej gęstości. Materiał tego typu nie odkształca się pod wpływem nacisku i zapewnia najwyższy komfort wypoczynku. Pianka pokryta jest specjalnymi poszewkami z poliestru impregnowanego teflonem. Ochronna warstwa jest dla brudu i wilgoci barierą nie do przejścia, dzięki czemu żadna pogoda nie zagraża kondycji kanapy. W razie potrzeby wystarczy wrzucić poszewki do pralki, która zajmie się praniem za Ciebie.

Ogród pod chmurką

Wybór kompletów wypoczynkowych do ogrodów jest obecnie bardzo szeroki. Na szczególną uwagę zasługują kanapy o modułowej budowie. Dzięki sprytnej konstrukcji składającej się z niezależnych komponentów, możesz codziennie tworzyć nowy mebel. Kilka prostych ruchów wystarczy, aby niewielką, dwuosobową leżankę przekształcić w duży narożnik, który wygodnie umieści gości podczas weekendowego garden party z grillem w roli głównej.