Krem piękna, czyli o sile ukrytej w kremach BB

0
74

Kremy BB od pewnego czasu stały się niezwykle pożądanym kosmetykiem. Szybko zyskały uznanie wśród osób, które je stosują i niemal natychmiast wzrosła ich popularność. Dziś dostępne są już prawdopodobnie we wszystkich drogeriach – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, np. w www.drogerialilaroz.pl. Skąd takie zainteresowanie tego rodzaju kosmetykami? Co to właściwie znaczy BB i jakie właściwości posiadają takie kremy? Warto się temu przyjrzeć…

Historia kremu i tajemnica nazwy BB

Sam pomysł narodził się w Niemczech, gdzie dr Christina Schrammek opracowała recepturę tego produktu, który potem został rozpowszechniony w Azji. Bowiem dopiero Azjatki udowodniły, że warto włączyć ten krem do codziennej pielęgnacji twarzy. A ponieważ to kobiety, które słyną z młodego wyglądu i gładkiej skóry, BB szybko rozpowszechnił się po całym świecie. A skąd skrót BB? Od angielskiego Blemish Balm lub Beauty Balm. Słowa te używane są zamiennie i oznaczają krem piękna czy też krem na niedoskonałości.

Wiele właściwości w jednym kremie

Mówi się, że krem BB, jaki oferuje np. Drogeria Lilaróż, to jeden z najbardziej uniwersalnych kosmetyków. Można go bowiem stosować na wiele różnych sposobów. Po pierwsze sprawdza się zarówno przy cerze problematycznej, jak i suchej czy też wrażliwej, gdyż nie wysusza, łagodzi podrażnienia, nawilża, koi oraz ułatwia gojenie ran. Po drugie jest bogaty w cenne witaminy i minerały, które pomagają odbudowywać i regenerować barierę ochronną naskórka. Po wtóre, skutecznie ukrywa zmiany skórne – plamy i przebarwienia, a dodatkowo wyrównuje koloryt skóry. Stosując krem BB skóra jest świeża i wygląda na wypoczętą. Ponadto to kosmetyk, który pełni rolę zarówno kremu nawilżającego, jak i podkładu!