kolagen na stawy

0
209

W pewnym wieku stawy mogą dotkliwie dawać nam się we znaki. Ból podczas poruszania kończynami,chrzęszczenie oraz trudności z wyprostowaniem lub zgięciem nóg albo ręki. To wszystko wskazuje na poważne problemy koniecznie wymagające szybkiej interwencji. Jedną z metod, aby poprawić funkcjonowanie stawów jest kolagen na stawy. Na czym to dokładnie polega?

Dlaczego należy stosować kolagen na stawy?

Problemy z funkcjonowaniem stawów wynikają z niewystarczającej ilości mazi stawowej. Jej ograniczona ilość i za mała produkcja może być efektem złej diety, a także braku ruchu. Trzeba zatem dostarczać tej substancji z zewnątrz. Jednym z oczywistych źródeł tej substancji jest żelatyna. Można ją przyswajać pod postacią galaretek. Jednakże jej zawartość w dalszym ciągu jest tam za niska. Dodatkowo, w galaretkach mogą znajdować się niekorzystne dla naszego organizmu składniki, jak sztuczne barwniki czy cukier. Odpowiednim źródłem jest natomiast kolagen, który można przyjmować w formie kapsułek. Wysoka zawartość kolagenu przyczynia się do zwiększenia ilości mazi stawowej, która smaruje stawy i zmniejsza tarcie pomiędzy nimi, ograniczając tym samym bóle i ułatwiając wykonywanie ruchów.

Kto powinien stosować kolagen na stawy?

Wszystkie osoby, mające problem z poruszaniem się, bólem w kolanach i łokciach, a także osoby po operacjach stawów. Konieczność zwiększenia ilości mazi w stawach może również występować u sportowców, z uwagi na bardzo dużą liczbę intensywnych treningów, które również przyczyniają się do zmniejszenia ilości mazi. A czym właściwie jest sam kolagen? W większości składa się on z białka, takiego samego jak to, które buduje tkankę łączną w naszym organizmie. Dzięki temu kolagen jest bardzo dobrze przyswajalny i szybko wiąże się z białkiem organicznym. Dodatkowo, suplementy kolagenowe mogą również zawierać cenne witaminy i aminokwasy, które również pozytywnie wpływają na nasz organizm i jego funkcjonowanie.