Kawa nieco inaczej

0
224

Dobry sklep z kawą proponuje rozmaite gatunki kawy, na bazie których można przygotować pyszne i aromatyczne napary. Większość osób pija klasyczną kawę zaparzaną w ekspresie ciśnieniowym bądź przelewowym. Co jednak, jeśli mamy ochotę na kawę zaserwowaną nieco inaczej? Poniżej przedstawiamy ciekawy przepis na niezwykle aromatyczny i rozgrzewający napój kawowy z rumem.

Do przygotowania napoju kawowego z rumem potrzebujemy:
-filiżankę mocnego kawowego naparu – warto postawić na naprawdę dobrej jakości kawę. Tylko taka zapewni bowiem aromatyczny i przede wszystkim smaczny napar;
-filiżankę rumu;
-dwa plasterki cytryny;
-łyżeczkę soku z cytryny;
-cukier – jeśli lubimy.

Przygotowanie napoju rozpoczynamy od zaparzenia kawy. Następnie podgrzewamy rum. Trzeba uważać, aby go nie zagotować. W przeciwnym razie cały alkohol po prostu wyparuje. Następnie kawę łączymy z rumem i dokładnie mieszamy. Dolewamy sok z cytryny. Jeśli napój jest zbyt mało słodki, dodajemy do niego cukier – ilość dopasowaną do własnych upodobań smakowych. Rozlewamy go do przezroczystych szklanek. Umieszczamy w nich plasterek cytryny, który ma za zadanie pełnić rolę dekoracyjną. Napój podajemy oczywiście na gorąco. To idealny sposób, aby rozgrzać się w długie zimowe wieczory. Trzeba jednak pamiętać, aby po jego wypiciu nie prowadzić samochodu. Tak przygotowana kawa zawiera bowiem alkohol.