Gotowe zestawy

0
346

Nikt z domowników nie jest szczególnie zainteresowany tworzeniem własnych dzieł cukierniczej sztuki, świetnie sprawdzą się gotowe, już tworzące całość dekoracje cukiernicze. Bez trudu można znaleźć takie, które nawiązują do dziecięcych motywów – nie brakuje postaci z bajek, żywych kolorów i wzorów.

Nie tylko marcepanowe kwiaty

Sztuka cukiernicza potrafi dać wiele radości, nawet gdy uprawia się ją w zaciszu własnej kuchni, do dyspozycji mając gotowe dekoracje cukiernicze. Na szczęście dziś to o wiele więcej, niż proste cukrowe czy marcepanowe kwiatki. Można wybierać spośród wielu możliwości – niektóre zastawiają więcej, inne mniej przestrzeni na własną kreatywność, jednak wszystkie pozwalają stworzyć piękne wypieki.

Lukier plastyczny dla kreatywnych

Dla tych, którzy lubią tworzyć coś niemal od podstaw świetnym wyborem jest lukier plastyczny – można lepić z niego tak, jak z plasteliny. To także dobra alternatywa dla zamawiania szczególnie nietypowych figurek.

Cukrowe cuda i jadalny brokat

Piękne, barokowe torty wymagają nadzwyczajnych środków. Oprócz cukrowych, fantazyjnych figurek warto użyć jadalnego brokatu dzięki któremu tort będzie błyszczał niczym gwiazda wieczoru.

Nietypowe żelki

Wśród dziecięcych dekoracji na torty prym wiodą żelowe, obsypane cukrem lub kwaśnymi drobinkami figurki. To najczęściej gotowe postaci z bajek, odtworzone z dbałością o szczegóły i estetykę wykonania. Ozdobę można z przyjemnością zjeść – najczęściej prawo do tego przypada jubilatowi. Można jednak kupić tyle figurek, ile jest kawałków tortu i połączyć je zgrabnie z ozdobami cukierniczymi z lukru plastycznego lub cukru.