Dywan w odpowiednim rozmiarze

0
81

Dywany to stały element wielu mieszkań. Jeśli już decydujemy się na nie i wybieramy interesujący nas model, np. na stronie www.carpetforyou.pl, to ważne jest, aby odpowiednio dobrać jego wielkość. Nie ma bowiem nic gorszego niż źle dobrany rozmiar i nieprawidłowe ułożenie. Dywan nie musi pokrywać podłogi całego pomieszczenia, ale nie może być również zbyt mały.

Dlaczego warto zdecydować się na dywan?

Dywany wprowadzają przytulny charakter do wnętrza. Chronią też naszą podłogę przed zarysowaniami. Są też idealnym rozwiązaniem dla miłośników chodzenia po mieszkaniu boso. Do wyboru mamy dywany z długim lub krótkim włosiem, bardziej miękkie lub tkane na płasko cienkie maty. Piękne są również dywany z wełny i sznurka oferowane przez Carpet For You.

Dywan w salonie

W pokoju dziennym największą uwagę zwraca kanapa i fotele. I to właśnie one wyznaczają właściwy rozmiar dywanu. Powinniśmy go wsunąć pod kanapę na co najmniej 2/3 głębokości siedziska. Jeśli w pokoju znajdują się również fotele, krzesła czy pufy i znajdują się w obrębie dywanu, również powinny stać na dywanie w co najmniej 2/3 swojego rozmiaru.

Dywan w jadalni

W tym pomieszczeniu dywan powinien być tak duży, aby mieścił stół i wszystkie krzesła, nawet w przypadku, gdy są one lekko odsunięte. Dlaczego? W tym przypadku znaczenie ma również aspekt funkcjonalny, a nie jedynie wizualny. W momencie, gdy nasi goście będą siedzieli na krześle, którego nie wszystkie nogi stoją na dywanie, mogą odczuwać brak stabilności i dyskomfort.

Dywan w sypialni

W sypialni dywan sprawdza się idealnie. To właśnie tam oczekujemy wnętrza przytulnego, pełnego ciepła. Nie ma tez nic bardziej komfortowego niż postawienie bosej stopy tuz po przebudzeniu na milej tkaninie, zamiast na zimnej posadzce. Najlepiej dobrany dywan w sypialni ma rozmiar większy niż lóżko, aby mogło ono całe na nim stanąć. W innym przypadku nasz dywan będzie wyglądał kuriozalnie.