Delektuj się kolorem ogrodu

0
237

Kolor w ogrodzie to nie tylko to, co pochodzi od samoistnej przyrody. To także barwa przedmiotów, które w nim umieszczamy. Na przykład mebli, które mogą mieć bardzo ciekawą kolorystykę. Najlepiej gdy ich barwa nawiązuje do otoczenia, bo w ten sposób powstaje spójna kompozycja plastyczna. Tak tworzy się obraz ogrodu, którym nie tylko się delektujemy, ale do którego możemy wejść. Trochę jak w spełniającej się bajce.

Bajkowa biel

Malarstwo przedstawiające ponadczasowy urok ogrodów to na przykład impresjonizm ze swoim upodobaniem do jasnych, rozświetlonych, pogodnych przestrzeni. Płótna impresjonistyczne, ukazujące ogrody, są przepełnione światłem. Ten efekt rozjaśnienia zarówno do obrazu jak i do rzeczywistej aranżacji wprowadzą białe przedmioty. Na przykład meble. Zastosowanie technorattanu umożliwia współcześnie tworzenie designerskich i eleganckich mebli ogrodowych, które zamienią każdy fragment ogrodu w bajkowe miejsce.

Różne odcienie szarości

Jeśli zaś mamy ochotę na odrobinę lub więcej szarości, to doskonale taką wizję pomogą spełnić szare meble technorattanowe, uzupełnione poduszkami w tym kolorze. Ciekawie szary kolor prezentuje się także w postaci nowoczesnych mebli aluminiowych, które obejrzymy tutaj: zumm.pl. Przekonamy się, że szare aranżacje dają nam mnóstwo możliwości. Począwszy od subtelnej klasyki, poprzez design w stylu włoskim i skończywszy na zdecydowanej awangardzie.

Przepastny brąz

Brąz to kolor natury. Od zawsze pojawiał się w przestrzeni ogrodu w postaci wszelkich drewnianych motywów. Także meble ogrodowe zrobione z drewna to przedmioty, które znamy z klasycznych ogrodów. Dzisiaj wykorzystujemy je m.in. do tworzenia aranżacji w duchu rustykalnym czy naturalistycznym. Ale obecnie brąz to nie tylko drewno. Ale też technorattan, który łączy się ze stylizacjami bardziej wytwornymi, wręcz salonowymi.