Czy warto zdecydować się na zasłony z przelotkami?

0
33

 

Wieszanie zasłon za pomocą tradycyjnych żabek niejednej osobie kojarzy się z uciążliwością. Problem z równomiernym upięciem materiału oraz ból towarzyszący utrzymywaniu wysoko rąk przez długi czas potrafi prawdziwie zniechęcić. Jest jednak ratunek! Z pomocą przychodzi oferta, np. sklepu firany.com.pl, która proponuje wygodne zasłony z przelotkami.

Na czym polega system zasłon z przelotkami?

Zasłony z przelotkami określane są również jako zasłony „na kółkach” bądź „na ringach”. Na czym polega ten system? Zasłona ma wycięte otwory w górnej części materiału – podklejonej taśmą wzmacniającą. Otwory te wykończone są właśnie przelotkami, które są przytwierdzone do tkaniny, co oznacza, że zawieszamy je i ściągamy razem z materiałem. Dzięki temu możemy szybko i wygodnie rozsunąć tkaninę na karniszu, bez obawy, że będzie ona krzywo wisiała. Z uwagi na tę wygodę i mniej czasochłonny sposób upinania zasłony z przelotkami są chętnie wybierane przez klientów.

 

Rodzaje przelotek

Producenci oferują nam przelotki wykonane z różnych materiałów. Do najpopularniejszych należą te ze stali nierdzewnej oraz plastikowe. Przewagą tych drugich jest to, iż posiadają one stopniowe zaciskanie, co sprawia, że możemy zastosować je do różnej grubości tkanin. Przelotki występują również w bogatej gamie kolorystycznej, często zbliżonej do kolorów karnisza. Mogą zatem tworzyć spójną ozdobę w całej aranżacji naszego okna.

 

Jak prać zasłony z przelotkami?

Kiedy chcemy wyprać nasze zasłony z przelotkami musimy pamiętać, że owych przelotek nie powinno się ściągać. Ważne jednak, aby odpowiednio je zabezpieczyć. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie np. poszewki z poduszki. W ten sposób będziemy mogli uchronić przelotki przez otarciami powstałymi w wyniku ich kontaktu z bębnem pralki.