Chile wycieczki

0
155

Mówi się, że Chile to jeden z najbardziej zjawiskowych krajów na świecie. Co ciekawe, państwo to położone jest aż na czterech strefach klimatycznych, co sprawia, że mamy tu do czynienia z wyjątkowo zróżnicowanym klimatem – od pustyni poprzez rajskie plaże, aż po wiecznie zielone lasy, a także potężne lodowce. Nic dziwnego, że kraj ten z roku na rok staje się coraz popularniejszym miejscem do zwiedzania i wypoczynku.

Podróżując do miejsca, jakim jest Chile wycieczki mogą być bardzo zróżnicowane. Z pewnością warto odwiedzić miasto Valparaiso,w którym znajduje się jeden z najpiękniejszych portów na świecie i może poszczycić się już ponad 500-letnią tradycją. Miasto jest bardzo charakterystyczne – zostało wybudowane na stromym zboczu nad oceanem, wyróżnia się zabudowaniami w kolorze żółtym, czerwonym, a także niebieskim, a także oryginalnie udekorowanymi schodami. Po mieście poruszają się szybkie kolejki, które umożliwiają przemieszczanie się do wyższych partii miasteczka. Podróż taką kolejką to dla turystów prawdziwa atrakcja. Będąc w Chile wycieczki należy odbyć również do stolicy kraju – miasta Santiago, które słynie ze wzniesienia Cerro San Cristobal, z którego rozciąga się krajobraz nie tylko na całe miasto, ale również na pobliskie Andy. Na samym wzgórzu znajdziemy również baseny, zoo, ogród botaniczny, a także park dla najmłodszych.

Jeśli zamieszamy spędzić aktywnie nasz wypoczynek, polecamy wizytę w Parku Narodowym Torres del Paine, którego trasy prowadzą przez monumentalne szczyty skalne, malownicze jeziora, a także lodowce oraz lasy. To w Chile znajduje się również najbardziej suche miejsce na świecie – pustynia Atakama. W niektórych rejonach stacje meteorologiczne nie odnotowały żadnych opadów. Pustynia rozciąga się na obszarze 105 km2, jest wyżej położona w porównaniu do Sahary i wzbudza również większe zainteresowanie. W Chile znajduje się ponad 50 czynnych wulkanów, które stanowią jedną z najpopularniejszych atrakcji kraju. Przez to kraj ten często nazywany jest Ziemią Ognistą.